מוסך לאופנועים, טרקטורונים ואופנועי ים

סוכנות ומוסך מורשה עופר אבניר בצפון

050-9992400

אופנועי ים - כללי זהירות

רגע לפני שאתם יוצאים לכם אל הים הפתוח רכובים על אופנוע הים שלכם. רגע לפני שהשמש תשזוף אתכם וגלי הים ילטפו אתכם, כדאי לשנן מספר כללי בטיחות בסיסיים העתידים להגן עליכם ועל אופנוע ים.
 
רובנו נוטים להתעלם ממדבקות האזהרה המודבקות על גוף אופנוע ים, ובואו נודה על האמת חלקנו אפילו לא מודעים לקיומן. אך הן מפרטות כללים חשובים שיכולים להגן עלינו ולמנוע פגיעות בנו ובאופנוע. ולכן מומלץ מאוד לשים לב לכל מדבקות האזהרה.
 
כשאתם יוצאים לים קחו בחשבון את תנאי הסביבה שעלולים להשפיע על יכולתכם לנווט את אופנוע ים. לדוגמה, מספר הנוסעים, עוצמת הרוח, תנאי הים ותנאי האקלים. רצוי להתאים את מהירות הרכיבה שלכם באופן שמאפשר שליטה טובה יותר באופנוע הים.
 
לפני שאתם מתניעים את האופנוע וודאו שאין אף אחד הנמצא מאחוריו, במים או על כלי שיט אחר. שכן מרגע ההתנעה חלקי פסולת הנשאבים עם המים לאופנוע או זרמי ים חזקים עלולים לפגוע בכל מי שנמצא מאחוריכם. בנוסף, אופנוע ים המונע בעזרת משאבת דחף, שואב מים מתחת לאופנוע דרך פתח מיוחד עליו מותקנים סורגים. חשוב מאוד לשמור מרחק מפתח זה בזמן שהמנוע פועל, מכיוון שדרכו עלולים להישאב גם כפכפים, בגדים רפויים, רצועות חגורת ההצלה או שיער ארוך.
 
כדאי לבדוק את ידיות ההאצה שעל כידון אופנוע ים, ואת מנגנון ההיגוי עצמו, מבלי להתניע את האופנוע. במידה ואתם חשים כי עליכם להפעיל לחץ גדול מהרגיל על הידיות או בהטיית הכידון, מומלץ לא לצאת לרכיבה.
 
במידה והרכבתם נוסע נוסף, דאגו להדריך אותו לגבי צורת הרכיבה הנכונה וכללי הזהירות והבטיחות. ואם יצאתם לים ואתם מנסים להתרחק מכלי שיט אחר או לחמוק מפגיעתו אל תורידו את היד מהמצערת. לחיצה עליה משמשת להגברת או הפחתת המהירות אך גם להיגוי.
 
דאגו תמיד שאופנוע הים שלכם מתוחזק כראוי, לכן אנו במוסך ב.ר.מארין נשמח לדאוג לתחזוקתו ולטפל בו עבורכם. פנו אלינו 050-9992400.