מוסך לאופנועים, טרקטורונים ואופנועי ים

סוכנות ומוסך מורשה עופר אבניר בצפון

050-9992400

טרקטורונים בשטח 

טרקטורון הוא רכב שטח חזק, בעל יכולות עבירות גבוהות ואחיזת כביש מעולה. כדי להנות מנהיגת שטח ספורטיבית רצוי להקפיד על מספר כללי בטיחות לנהיגת טרקטורונים שיהפכו את הרכיבה שלכם לבטוחה.
 
רישיון נהיגה - חובה
החוק בישראל מתיר לבני 16 ומעלה להוציא רישיון נהיגה לטרקטורון. גם מי שהוציא רישיון נהיגה לרכב או לאופנוע (דרגה ב’) רשאי לנהוג בטרקטורון על פי חוק. אולם, כאשר נהגים בעלי רישיון נהיגה ברכב מעוניינים לנהוג בכלי, מומלץ שיקבלו הדרכה קצרה וילמדו את כללי הבטיחות לנהיגת טרקטורון לפני הנסיעה.
 
טרקטורונים מיועדים לנהיגה בשטח בלבד. החוק אינו מתיר לנהוג בטרקטורון על כבישים סלולים, למעט חצייתם. מאחר ולטרקטורון אין סרן דיפרנציאלי, סכנת ההתהפכות בעת פניות בכביש גבוהה מאוד.
 
קשת התהפכות חובה
החוק מחייב להתקין קשת התהפכות על טרקטורון כדי להגן על הנהג והנוסעים בעת התהפכות הכלי. כמו-כן, מומלץ להפקיד על נהיגה עם נעליים סגורות, קסדה עם משקף או כובע קשיחה, משקפי בטיחות ולבוש שאינו רופף.
 
אין להסיע יותר נוסעים מהמותר ברישיון הטרקטורון. ובשום אופן אין להסיע נוסעים על מכסה המנוע או כנפי הכלי. בנוסף, חובה לשבת בזמן הנסיעה, ויש להקפיד כי נוסע נוסף לא יעמוד ויאחוז בקשת ההתהפכות. החוק אינו מתיר להסיע ילדים בטרקטורון וחשוב להקפיד על כך. חשוב לאבטח את המטען היטב כדי שלא יתעופף החוצה בזמן הרכיבה.
 
מהירות ואחיזה בעת רכיבת טרקטורון
יש להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי השטח, ולהכיר את מגבלות הטרקטורון. לנהוג במשנה זהירות בשיפועים, בעת חציית מכשולים ומדרונות תלולים. בעת סיבוב או פנייה יש להסיט את הגוף לכיוון הנגדי כדי ליצור משקל נגד לכוח הנסיעה. לאורך כל הנסיעה יש לאחוז היטב במוט ההיגוי ואין להאיץ או לבלום או לנהוג ללא אחיזת הכידון בשתי ידיים.
 
בדיקות ותחזוקה
יש להקפיד על תחזוקת טרקטורון כמובן ולפני כל התחלת שימוש לוודא את תקינות מערכת ההיגוי ומערכת הבלמים, לבדוק אורות ומחווני דרך, לנקות פנסים ומראות וכמובן לבצע בדיקה יסודית של לחץ האויר בצמיגים.