מוסך לאופנועים, טרקטורונים ואופנועי ים

סוכנות ומוסך מורשה עופר אבניר בצפון

050-9992400

בטיחות ברכיבה על קטנוע

החורף הזה נדמה גשום מבעבר. ואכן, רוכבי קטנועים תמיד סבלו מנהגי מכוניות שהפגינו חודר מודעות ואכפתיות. הבעיה מתעצמת בחורף, כאשר תנאי הראות הופכים לבעיתיים. אז אספנו בשבילכם מספר טיפים שיעזרו לכם לשמור על הבטיחות בעת הרכיבה על הקטנוע בתקופה זו.
 
מאיפה הוא בא
לא אחת נשמעת טענה זו מפיהם של נהגי מכוניות. בעונת החורף כאשר הנהגים ישובים מסוגרים במכוניותיהם המחוממות, עם החלונות מכוסי אדים. הופכת הסכנה לרוכב הקטנוע גדולה יותר. איך מונעים את גורם ההפתעה? הדרך הטובה ביותר היא פשוט להכין עצמנו מנטאלית לאירועים העתידים להתרחש. באופן כזה נהיה מוכנים גם מבחינה פיזית, כלומר נצטרך לשמור על עירנות כפולה.
 
מתלבשים זוהר והאור חוזר
הלבוש הזוהר עוזר לנהגי הרכבים לראות אתכם. קטנוע, ביגוד וקסדה בצבעים בהירים וזרחניים, מעלים משמעותית את אחוזי הנראות שלכם  בעיני כל נהג. במידה ולא תרצו להחליף את ציוד הרכיבה הכהה והיקר, אפשר ללבוש ווסט צהוב זרחני, שיכניס קצת צבע בימים האפורים והגשומים.
 
להאיר אין פירושו לסנוור עם אורות הקטנוע
את תאורת הקטנוע אנו מפעילים בעת ההתנעה. אבל, רוכבים רבים מעדיפים להשתמש באור הדרך הגבוה, הגורם לסינוור הנהגים שממול. בעת הפעלת אורות גבוהים מתקשים הנהגים לזהות  כי מדובר בקטנוע ולא במכונית עם פנס אחד תקין. מעבר לכך, הסינוור מקשה עליהם לאמוד את המרחק, ולכן הם מסיטים את המבט וסוטים ממסלול הנסיעה.
 
היזהרו מימין ומשמאל בעת העקיפה
משאית היא סכנה גדולה מאוד עבור קטנועים. כאשר רוכבים  בצד ימין שלה הרכיבה הופכת למסוכנת במיוחד, וכך גם לגבי עקיפה מצד שמאל. השתדלו להישאר כמה שפחות  לצד המשאית והנגרר. ובעיקר היזהרו בסיבובים שלא לסוע לצידה.
 
המקום המסוכן ביותר לקטנועים  - הצומת
צמתים מהווים סכנה מוחשית לקטנועים. כאשר רוכבים בצומת  הנראות הופכת בעייתית, מאחר וכל הנהגים עסוקים במתרחש אבל הכי פחות בקטנוע. היו ערניים במיוחד בצמתים  
 

ובכל הקשור לתחזוקה שוטפת של הקטנוע  כדי להימנע מכל הפתעה. אנחנו בב.ר. מרין נשמח לסייע לתחזק אותו, אז התקשרו אלינו...