מוסך לאופנועים, טרקטורונים ואופנועי ים

סוכנות ומוסך מורשה עופר אבניר בצפון

050-9992400

בטיחות ברכיבת קטנועים בחורף

 
רוכבי קטנועים תמיד סבלו מנהגי מכוניות חסרי מודעות ואכפתיות. בחורף, עם תנאי ראות בעיתיים, המצב הופך לקשה עוד יותר. אז קבלו מספר טיפים לשיפור המצב.
 
לא ראיתי אותו מגיע
טענה ידועה של נהגי מכוניות. בחורף, הבעיה גדולה הרבה יותר, כי נהגי המכוניות מסוגרים בתוך כלוב המתכת המחומם עם חלונות מכוסי אדים. וכך, הסכנה לרוכב הקטנוע גדולה יותר. איך נמנעים מגורם ההפתעה? פשוט היו מוכנים הכנה מנטאלית לאירועים שעשויים להתרחש, מה שיאפשר לכם להיות מוכנים לו גם מבחינה פיזית, בקיצור היו ערניים.
 
התלבשו זוהר זה עוזר
עיזרו לנהג הרכב לראות אתכם. קטנוע, ביגוד וקסדה בצבעים בהירים וזרחניים, יעלו משמעותית את הנראות שלכם לנהג. אם אתם לא רוצים להחליף את ציוד הרכיבה הכהה והיקר, לבשו ווסט צהוב זרחני, בעיקר בימים מעוננים וגשומים.
 
אל תסנוור עם אורות הקטנוע
תאורת הקטנוע מופעלת בפעולת ההתנעה. אבל, רוכבים רבים בוחרים להשתמש באור הדרך הגבוה, שמסנוור. לנהגים קשה לזהות שמדובר בקטנוע ולא במכונית עם פנס אחד תקין. מעבר לכך, קשה להם יותר לאמוד מרחק כאשר האור ממול מסנוור, ורבים מהם מסיטים את המבט וסוטים ממסלול הנסיעה.
 
להזהר מימין ומשמאל
משאית מהווה סכנה מאוד גדולה עבור קטנועים. רכיבה בצד ימין שלה מסוכנת במיוחד, וגם עקיפה משמאל. השתדלו להמצא לצד המשאית והנגרר לפרק זמן קצר ביותר. ושימו לב בסיבובים לא לסוע לצידה.
 
צומת המקום המסוכן ביותר לקטנועים
צמתים מיועדים לפורענות בכל הקשור לקטנועים. רכיבה בצומת מייצרת בעיית נראות חמורה, מאחר וכל הנהגים עסוקים במתרחש אבל הכי פחות בקטנוע. היו ערניים במיוחד בצמתים  
 
כמובן שגם תחזוקה שוטפת של הקטנוע תשמור עליכם מכל הפתעה. אנחנו בב.ר. מרין יכולים לסייע לתחזק אותו, אז דברו איתנו 0509992400