מוסך לאופנועים, טרקטורונים ואופנועי ים

סוכנות ומוסך מורשה עופר אבניר בצפון

050-9992400

החורף מביא איתו אתגרים מיוחדים לרוכבי האופנועים. מלבוש מתאים ועד לשמירה על תקינות האופנוע לאורך החודשים הרטובים שבהם הכביש הוא לא חבר טוב. מה צריך לעשות כדי לשמור על אופנוע תקין ונטול בעיות לאורך חודשי החורף הקרים? הנה כמה טיפים עבורכם.
 
בדיקת צמיגים
הדבר הראשון שצריך לעשות לקראת בוא החורף הוא לבדוק את הצמיגים. הצמיגים הם המרכיב המקשר אל הכביש החלק, הרטוב והמסוכן. חשוב מאד לבדוק את הצמיגים לפני החורף ולהחליף אותם במידת הצורך עוד לפני שהכבישים מתחילים להיות רטובים. כך תבטיחו לעצמכם חורף נטול תקלות ובעיות ונסיעה בטוחה על הכביש. 

החלפה או תיקון בלמים
הבלמים הם המרכיב החשוב ביותר לנהיגה על אופנוע בחורף. חשוב לוודא ששני הבלמים של האופנוע תקינים. גם אם הטסט השנתי שלכם לא ממש קורה לקראת החורף, ודאו שאתם בודקים את הבלמים לפני שמתחילה העונה הרטובה. בלמים לא תקינים פירושם סכנה ממשית לאופנוע ויותר חשוב מכך, לכם.

תיקון פנסים
האורות והפנסים של האופנוע מסמנים לכם את הדרך ומונעים תאונות. חשוב מאד לבדוק לפני החורף שכל האורות והפנסים תקינים ופועלים כמו שצריך. 

שמירה על מהירות סבירה
חשוב לזכור שבחורף הכבישים רטובים והסכנה בכל פעולה שאנחנו עושים על האופנוע היא רבה יותר. נסיעה במהירות גבוהה פירושה להסתכן בהחלקה על הכביש הרטוב, מה שיכול להביא לחבלה של האופנוע ולפגיעה בכם. חשוב לשמור על מהירות סבירה גם כאשר החוק מאפשר להגביר מהירות. 

שימוש באביזרי לבוש ובקסדה מתאימה
למרות שלא מדובר על תחזוקת האופנוע, הציוד שאתם עוטים על עצמכם משפיע על הסיכון והסכנות שבנסיעה ובכך על תקינות האופנוע. חשוב להתאים את הקסדה לחורף על ידי מריחת החומר המיוחד המונע הצטברות אדים. בנוסף, חשוב לוודא שאתם לובשים ביגוד שמתאים לחורף – מעיל טוב שלא יפריע בנהיגה, מכנסיים חמות, צעיף המגן מפני הרוח וכפפות. 
יותר מכל דבר אחר, כדי לשמור על תקינות האופנוע ועל בטיחותכם בחורף, חשוב להקפיד על חוקי הנהיגה, לבדוק את האופנוע  לפני כל נסיעה ולדאוג לטיפול מיידי בכל תקלה. 

איך לשמור על תקינות האופנוע בחורף?